Hoppa till sidans innehåll
Marcus L Luma GP 2013

Tävlingsresultat 2013

12 MAJ 2013 23:09
Här finner du resultat från tävlingar där SCK cyklister deltagit. Resultat t.o.m. placering 20 visas. Uppdatering pågår
  • Skapad: 12 MAJ 2013 23:09

 

 Tryck här för att komma till ställningen i Swecupen för elitlag

 

Lopp    Klass    Namn    Placering

Östgötaloppet 04/14

(Landsväg)

 

         
    P15-16   Jack Kok   6
    Elit   Johan Lindgren   9
    Elit   Marcus Linder   11
    Elit   Tobias Stridsberg   13
    Sport   Per Coronius   4
Hammarö 3 dagars 04/28-30 (Landsväg)            
Slutställning   P10-12   Axel Moureau   2
    Elit   Daniel Lundvall   5
    Elit   Marcus Linder   7
Scandinavian Race 05/11            
    Elit   Marcus Linder   20
 Skandis GP 05/12            
    Elit   Johan Lindgren    1
 Skara GP 05/24            
    Elit   Jonas Bjelkmark    7
    Elit   Marcus Linder    13
 Kinnekulle loppet 05/25            
    Elit    Patrik Morén    8
 Nationaldagsfondo 6/6            
        Jonas Bjelkmark    4
        Tobias Stridsberg    6
        Marcus Linder    7
        Tobias Andersson    9
Arlanda Test Track Race 6/7            
    P10-12   Axel Moreau    2
    Elit   Marcus Linder    11
    Elit   Patrik Morén    16
Luma GP 6/8            
  Elit   Marcus Linder    1
    Elit   Jonas Bjelkmark    2
    P13-14   Kenneth Mild    5
Lilla Loop 6/8 (MTB)            
    Nybörjare 8 år   Ivar Petit    3
    P10-12   Axel Moreau    3
Falkenloppet 6/9            
    Elit   Marcus Linder   15
    H30   Henrik Isaksson    5
    H50   Per Coronius    2
    P10-12   Axel Moreau    1
    P13-14   Kenneth Mild    5
 Vättern GP 6/13            
    Elit   Marcus Linder    4
Swe Cup CX Borås 6/15-16            
Slutställning   P15-16   Jack Kok    3
    D-Junior   Frida Kok    1
    Sport   Stefan Ek    2
    P10-12   Axel Moreau    9?
 Svealandsmästarskapen 8/24-25            
Tempo   Elit   Daniel Lundvall    1
Linje   Elit   Patrik Morén    1
    Elit   Daniel Lundvall    2
    Elit   Jonas Bjelkmark    3
    H60   Lennart Lindquist    2
Tour of Jämtland (slutställning)   Elit   Patrik Morén    6
Amundsloppet (7/9)   P10-12   Axel Moureau    1
    Elit   Patrik Morén    2
    Elit   Marcus Linder    9
Swe Cup XCO i Vårgårda (8/9)   P15-16   Jack Kok    2
             

 

 

Skribent: Hugo Petit

vi_samarbetar_med

  Våra sponsorer

cykeltjanst

 telge-logga-sidhuvud

 sk-rmklipp_gs_small

 Cykelcenter 

qh_park_s-dert-ljeBK Loggan

Postadress:
Södertälje CK - Cykel
Box 256, Box 256
15123 Södertälje

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info